גידור אתרי בניה – חברות וקבלנים לביצוע עבודות לגידור אתרי בנייה שטחים חקלאיים, נחלות ועוד…

גידור אתרי בנייה, שטחים חקלאיים, נחלות, אתרי תמ"א 38 ועוד…

בישראל קיימים אתרי בניה רבים הפרוסים בצפון עד דרום, כאשר בכל אתר בניה במוצעות עבודות שונות, אך יש להן מחנה משותף אחד – בניה של מבנים שונים במסגרת פרוקטים שונים-  אם זה הקמת בנייני רבים קומות למגורים, הקמת מבנ תעשיה והמסחר, ביצוע פרויקטים תמ"א 38 לחיזוק מבנים ועוד…

וכאשר מדברים על עבודות בניה, הרי ניתן להבין שקיימת באתר בניה תנועה ערה של מכשירים ומכונות שמיועדות לביצוע העבודה – ציוד לחפירות, ציוד לעבודות עפר, קידוחים, שימוש בחומרים שונים שחלקם מסוכנים לבריאות של אלו שאינם צריכי לבוא עם חומרים אלו במגע, בורות, משטחים עם פינות חדות, חתיכות ברזלים שיש בהם שימוש במהלך תהליך בניה ומהווים חלק בלתי נפרד ממשטחי בטון ועוד סכנות נוספות שקיימות בכל אתר בניה ללא קשר למהות העבודה שמבוצעת שם.

במטרה לשמור אל רמת בטיחת גבוה ככל הניתן, חייבת חברה שמבצעת עבודות בניה באתר בניה כזה או אחר, לפני תחילת הפעילות בפועל, להקים סביב המקום גדר, אשר תמנע מאנשים לא מורשים, להיכנס לאזור מסוכן – פעילות זאת נקראת בשפה מקצועית גידור אתרי בניה.

סוגים שונים של פתרונות גידור אתרי בניה

קיימים סוגים שונים של גידור אתרי בניה, כאשר לרוב מדובר על הצבת יתדות ברזל בקצוות של אתרי בניה במצב אנכי המוכנסים אל תוך אדמה וחיבור אליהם משטחי איסכורית (פחי איסכורית) בעוביים שונים, כאשר ככל שעובי של כל משוח איסכורית גדול יתר, כך למעשה איכות הגדר תהיה בהתאם ובכך תחזיק מעמד יותר זמן גם אם יהיו רוחות חזקות או מצבי קיצון של מזג האוויר באיזור אתר הבניה.

בנוסף לגידור אתרי בניה באמצעות פחי איסכורית, ניתן לעיתים לראות אתרי בניה שהגדר בהם עשויה מרשתות ברזל, אשר מחוברים בעזרת מחברים מיוחדים לאותם יתדות מברזל כמו במצב של איסכורית.

בוודאי יהיה אפשר לראות גם אתרי בניה שבהם הגידור מבוצע באמצעות משטחי עץ גדולים שמהווים גדר של ממש ובכך מונעים מאנשים לא מורשים להיכנס לאתרי בניה.

איך לבחור חברה שתבצע עבורכם פרויקט גידור באתר הבניה

בעת בחירת החברה או הקבלן לביצוע עבודות לגידור אתרי הבניה, מומלץ מאוד לבדוק קודם כל פרויקטים קודמים שהחברה ביצעה בעבר כולל רמת שביעות רצון של לקוחותיה וכמובן גם המלצות של לקוחות של החברה.

לעיתי תהיה זו חברה חדשה בתחילת הדרך, שזה טבעי שעדיין אין לה המלצות של לקוחות ולכן בעת בחינת ההצעה של החברה מומלץ לשים לב לאנשי מכירות של השרות ואם אתם באים במגע עם בעלי החברה, אז לשים לב מיוחדת לחיבור שאמור לקורת בין נותן השרות לבין הלקוח ואם אם יש חיבור, אז ככל הנראה מדובר על חברה שראוי לבדוק את ההצעה שלה לעבודת הקמת גדר סביב אתר הבנייה שלכם

מהן עלויות של עבודות הקמת גדרות סביב אתרי בנייה?

למעשה אין מדובר במקרה של ביצוע עבודות גידור על מוצר מדף שיש לו תג מחיר כזה או אחר ולכן המחיר הסופי לגידור אתר בניה זוהי נגזרת ישירה ממספר רב של פרמטרים שונים כאשר בין המרכשזיים שלבהם כמובן אורך הגדר הרצויה, גובה הדגר, חומר ממנו תהיה עשויה הגדר, מקום ביצוע הפרויקט, זמן אספקת העבודה ועוד מספר פרמטרים.

לפי מה שניתן להסיק מן הכתוב, רק בעת פנייתכם לחברה או הקבלן שעוסקי בגישור אתרי בניה, ניתן יהיה לקבל הצעת מחיר לפרוקט שלכם, כאשר ברוב המקרים יהיה על נותן שרות להגיע אל המקום בכדי לבחון את השטח בעצמו ועל סמך בדיקותיו האישיות, יוכל להציע הצעת מחיר אפילו במקום ובעת הפגישה עם לקוח פוטנציאלי שהיא לרוב חברת בניה או יזם.

מתי מומלץ לבצע עבודה לגידור ואיפה בדיוק יש להקים גדרות באתרי בניה?

את עבודות גידור של אתרי בניה עושים תמיד לפני תחילת הפעילות במקום, כאשר על הגדר לתחום באופן ברור ומוחלט את אתר הבניה, כך שאנשים לא מורשים לא יוכלו להיכנס לאתר הבניה, כי בסופו של הדבר מדובר על מקום מסוכן ולכן כללי בטיחות חייבים לקבל התייחסות מיוחדת.

לעיתים, ניתן לרואת אתרי בניה שיש בהם גידור פנימי שמחלק את אתר הבניה למספר איזורי עבודה ובכך מייצר איזורי עבודה שונים עבור צוותים שונים – גישה זו גם משתייכת לכללי בטיחות מחמירים שיש לנקוט באתרי בניה.